Kolejna porażka piłkarzy ręcznych ze Stali Mielec

0
42

To już siódmy z rzędu przegrany mecz piłkarzy ręcznych z SPR Stali Mielec. Tym razem zawodnicy z Podkarpacia ulegli na wyjeździe Górnikowi Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 37:28.

Pierwsze piętnaście minut meczu należało do zawodników z Mielca. Wypracowali oni trzypunktową przewagę, jednak kolejny kwadrans pokazał, że Górnik Zabrze tylko wyjątkowo długo się rozgrzewał. Na boisko wszedł bramkarz gospodarzy – Martin Galia, który przez kilkanaście minut był wręcz nie do pokonania. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały tylko szczypiornistów z Górnika. Saszka Buszkow, Bartłomiej Tomczak i Jan Czuwara przyczynili się do objęcia sześciopunktowego prowadzenia 21:15.
Druga połowa meczu należała wyłącznie do zawodników z Zabrza, którzy ostatecznie zwyciężyli wynikiem 37:28. Stal Mielec traci do piątego miejsca już sześć punktów. Do końca rundy pozostaje sześć kolejek. Teraz Mielczan czeka rozgrywka z nieco łatwiejszymi przeciwnikami – Pogoniem Szczecin. Piotrkowianinem czy Spójnią Gdynia.