Tadeusz Ferenc wycofuje się z zakazu, sklepy w Rzeszowie w nocy będą czynne

0
22

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa zawiesił plan zakazu otwarcia sklepów w Rzeszowie po północy.

Kilka dni temu został ujawniony plan ratusza, by sklepy w całym Rzeszowie były w nocy zamknięte, czyli od 24:00 do 5:00 rano. 26 marca we wtorek, radni mieli zadecydować o dalszych działaniach podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa. Ten zakaz sprzedaży miał obowiązywać od 1 maja bieżącego roku.

 

Na Tadeusza Ferenca spadła fala krytyki. Mieszkańcy zasygnalizowali, że takie rozwiązanie wcale nie jest konieczne. Prezydent postanowił o zdjęciu uchwały z porządku obrad Rady Miasta. Zadecydował również, by temu co się dzieje w okolicach całonocnych sklepów monopolowych zaczęła się uważnie przyglądać Straż Miejska.

 

Już od 1 lutego 2019 roku w centrum Rzeszowa obowiązuje prohibicja. Oznacza to, że sklepy nie mogą po godzinie 22:00 do godziny 6:00 sprzedawać alkoholu. Zakaz ten został wprowadzony z powodu wielu skarg mieszkańców na jeden ze sklepów monopolowych przy ul. Matejki.

 

Wkrótce okaże się, czy sklepy w nocy będą czynne. Plan ten nie dotyczyłby np. stacji benzynowych, aptek czy nawet kin. Stacje benzynowe znacznie skorzystałyby na tym zakazie, gdyż tam handel alkoholem jest czymś na porządku dziennym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here