Czy galerie handlowe w Rzeszowie będą miały ekologiczne butelkomaty?

0
54

Nie tylko Urząd Miasta Rzeszowa rozważa uruchomienie automatu skupującego plastikowe butelki PET, ale również radni z Jarosławia.

Początkowo zaproponowano, by Rzeszów wzorem Krakowa postawił pierwszy w mieście automat. W akcję zaangażował się radny Rozwoju Rzeszowa Daniel Kunysz. Zasugerował, że takie rozwiązanie na początek można wprowadzić do jednej z rzeszowskich szkół.

Pierwszy automat który stanął w krakowskim magistracie jest bardzo prosty w obsłudze. Jeden taki Sortbox mieście 800 butelek, które następnie są odbierane przez firmy wywożące śmieci. Koszt zakupu takiego urządzenia waha się od 20 do około 60 tysięcy złotych. Cena ta zależy od dodatkowych opcji, w jakie wyposażymy to urządzenie. Oprócz urządzeń które odbierają wyłącznie plastikowe butelki, są również takie, które dodatkowo skupują aluminiowe puszki czy też szkło.

W dniu dzisiejszym zaproponowano właścicielom galerii handlowych zakup takich urządzeń. Po poniedziałkowej sesji odbędzie się rozmowa na ten temat z burmistrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here