Aktywne samorządy z regionu nagrodzone w ramach Złotej Setki Gmin Podkarpacia

0
39

Laureaci rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia oraz akcji Samorządowiec Podkarpacia odebrali już statuetki podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Poszczególne gminy z województwa podkarpackiego zostały nagrodzone w kilku kategoriach.

W głównej kategorii zostały nagrodzone odpowiednio Rzeszów jako gmina miejska, Lesko jako gmina wiejsko-miejska oraz Solina jako gmina wiejska. W ramach konkursu przyznano również wyróżnienia w pięciu kategoriach specjalnych. W kategorii lider globalizacji zwyciężył Rzeszów, w kategorii inwestor na pierwszym miejscu znalazło się Krosno, a najlepszy kreatorem kapitału społecznego okazała się Tryńcza. Turystyczną gminą Podkarpacia okazał się Sanok, zaś liderem pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych wiejska gmina Dębica.
Ranking Złota Setka Gmin Podkarpacia to coroczne podsumowanie osiągnięć samorządów z województwa podkarpackiego, które są oceniane przez grono specjalistów, w tym Małopolski Instytut Gospodarczy oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here