Weterynarze opiekują się sześcioma wiewiórkami. Niedługo zostaną wypuszczone na wolność

0
36

Lecznica dla Zwierząt „Ada” w Przemyślu opiekuje się sześcioma wiewiórkami. Gdy zwierzątka podrosną i wyzdrowieją, zostaną wypuszczone.

Młode zwierzęta w różny sposób trafiły do lecznicy. Dwójka młodych została zaatakowana przez psy. Kolejna znaleziona przy drodze, w rowie. Reszta została bez schronienia – drzewo, na którym miały gniazdo, zostało ścięte.

Wszystkie wiewiórki są bardzo młode i karmione są mieszanką specjalnego mleka. Szybko dochodzą do siebie i przybierają na wadze, niedługo zaczną jeść pokarm stały. Wiewiórki dostaną odpowiednie owoce.

Opieka nad dzikimi zwierzętami jest trudna. Weterynarz Kotowicz twierdzi, że muszą unikać oswojenia zwierząt. Pracownicy zaczynają być traktowani przez wiewiórki jak matka, dlatego kontakt z człowiekiem musi być ograniczany do minimum. Jest to ważne, aby nie nabrały zaufania i nie uzależniły się od człowieka. Małe wiewiórki wypuszczone na wolność zostaną za 2-3 tygodnie.

Weterynarze powtarzają, abyśmy nie zabierali dzikich zwierząt bez wcześniejszego dokładnego pomyślenia. Wyłącznie wyraźny uraz (np. krew, osowiałość) jest wskazaniem do interwencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here