Województwo podkarpackie – lotnicza stolica Polski

0
64

Dynamiczny rozwój branży lotniczej w województwie podkarpackim rozpoczął się 15 lat temu od powołania Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego ,,Dolina Lotnicza’’. To na chwilę obecną największy klaster lotniczy w kraju, który liczy się również na arenie międzynarodowej.

Obecnie około 160 przedsiębiorstw skupionych wokół Doliny Lotniczej należy do kluczowych uczestników w dostawach produktów i urządzeń dla branży lotniczej na całym świecie. Wyroby lotnicze z województwa podkarpackiego montowane są w najbardziej znanych i nowoczesnych maszynach lotniczych firm Boeing, Airbus, Embraer, Bombardier, a także w wielu śmigłowcach.
Województwo podkarpackie to nie tylko 90 procent polskiej produkcji lotniczej. W regionie funkcjonuje również wiele ośrodków kształcenia pilotów. Na Podkarpaciu znane są także instytucje naukowo-badawcze związane z lotnictwem. Dumą województwa podkarpackiego również z zakresu lotnictwa jest Politechnika Rzeszowska, w tym Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa ze specjalnością pilotaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here