Pensjonat czy apartament? Gdzie znaleźć nocleg w Zakopanem?

0
113

Nie jest łatwo o znalezienie noclegu w Zakopanem. Liczba turystów w stolicy polskich gór nieustannie rośnie. Co ciekawe zmienia się też profil turysty odwiedzającego Tatry. Coraz częściej zamiast tradycyjnego pensjonatu wybieramy nowoczesne apartamenty.

Gdzie szukać noclegu?

Stolica polskich gór ma do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości dla każdego typu turystów. Większość z nich zlokalizowana jest niedaleko Krupówek, czyli głównej arterii Zakopanego. Reprezentacyjna ulica zaczyna się na skrzyżowaniu z ulicą Nowotarską i ciągnie się ponad kilometr na południe. Wzdłuż Krupówek znajduje się mnóstwo sklepów, restauracji i pubów. Do najpopularniejszych miejsc należy Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Dworzec Tatrzański, hotele Litwor, Gromada-Gazda, Sabała oraz neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach.

Nocleg w samym centrum?

Warto pamiętać, że lokalizacja noclegu w centrum Zakopanego utrudnia wejście na szlaki turystyczne, bo zawsze wymaga nadłożenia drogi i czasu do podjechania w góry. Ale dla amatorów nocnego szaleństwa może być doskonałym punktem wypadowym na dyskoteki czy do pubów. Turyści do niedawna wybierali przede wszystkim pensjonaty. To dobre rozwiązanie dla „tradycjonalistów” ceniących „stary porządek” i klimat, jak za dawnych lat. Z biegiem lat rośnie natomiast zainteresowanie nowoczesnymi apartamentami. To obiekty, które dysponują wszelkimi udogodnieniami: od wygodnych, przestronnych pokoi, przez jacuzzi i nierzadko baseny, po wypożyczalnie sprzętu górskiego. Niektóre apartamenty zlokalizowane są w centrum miasta, ale jednocześnie z pięknym widokiem rozciągającym się na Tatry. Przykładem takiego obiektu może być m.in. Słoneczna Rezydencja.

Wybierz to co najlepsze dla ciebie

Pamiętaj, że najlepszy nocleg, to ten, który jest idealnie dopasowany pod twoje oczekiwania. Dlatego nie musisz zważać na obowiązujące mody czy popularne tendencje, ale po prostu spraw, by czuć się komfortowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here